Groupama asigura delegatia Romaniei la Festivalul Olimpic al Tineretului European

Delegatia Romaniei la ceremonia de deschdiere FOTE de iarna 2017Groupama Asigurari ii insoteste pe cei 51 de membri ai delegatiei Romaniei, participanti la Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE) de iarna 2017, care se desfasoara in perioada 12-17 februarie la Erzurum, in Turcia. Pentru deplasarea delegatiei Romaniei la FOTE, Groupama asigura, pe langa riscurile incluse in mod traditional in politele de asigurare de viata si calatorie, si riscuri provocate de acte de terorism, valoarea totala a politei depasind 45.000 lei. Riscurile acoperite sunt cheltuielile medicale din orice cauza, tratamentul dentar, deces, invaliditate, spitalizare, fracturi, arsuri, raspunderea civila sau asigurarea documentelor.

Georgiana Miron - Director Marketing si Comunicare, Groupama AsigurariSuntem din nou bucurosi sa fim alaturi de sportivii nostri care participa in aceasta perioada la Festivalul Olimpic al Tineterului European, oferindu-le, ca de fiecare data, continuitate si intreaga noastra sustinere in atingerea performantei la nivel inalt. Parteneriatul pe care l-am construit impreuna in ultimii 5 ani devine cu fiecare noua provocare mai solid si suntem din nou mandri ca sportivii nostri pot face peformanta fara presiunea grijilor“, a declarat Georgiana Miron, Director Marketing si Comunicare, Groupama Asigurari.

Pe parcursul celor cinci zile de competitii din cadrul editiei din acest an, cei 29 de sportivi romani vor concura la discipline precum schi alpin, curling, patinaj artistic, hochei pe gheata, short track, patinaj viteza, schi sarituri si snowboarding.

Groupama este asiguratorul oficial al Comitetului Olimpic si Sportiv Roman din 2012, calitate care a fost reinnoita in iarna anului 2015.

Pe parcursul celor 5 ani de parteneriat, Groupama s-a implicat activ in sustinerea loturilor Romaniei la evenimente precum Jocurile Olimpice de Vara de la Londra in 2012, Festivalul Olimpic si Sportiv European din Romania in 2013, Jocurile Olimpice de Iarna de la Soci in 2014, Jocurile Olimpice pentru Tineret desfasurate in Nanjing in 2014, Jocurile Europene de la Baku 2015 si Jocurile Olimpice de la Rio de anul trecut. Mai mult, Groupama Asigurari va sustine lotul Romaniei si la editia de vara a FOTE 2017, precum si la Jocurile Olimpice de Iarna 2018 si Jocurile Olimpice pentru Tineret din vara anului urmator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *